top of page
safetyIsrael2.png
פירוט מפגעים סלון כותרת.png
house temp pic bg.png

מרפסת ללא מעקה בטיחות מתאים

במרפסת ללא מעקה בגובה מתאים יש סכנת נפילה, גם בהשגחת אדם מבוגר. נפילות מגובה יכולים לגרום לפגיעות קשות, לנכות ואף למוות.

זכרו: לא נכנסים למרפסת בלי מעקה בטיחות!

יש מרפסות שיש להן מעקה לא בטיחותי. מעקה שאינו גבוה מספיק, שאפשר לטפס עליו או שילד קטן (או חלק ממנו) יכול להחליק דרכו – מהווה סכנה ממשית.

מה עושים?                   

לא נכנסים למרפסת ללא מעקה בטיחות תקינה ולא משחקים בה.

מזכירים למבוגר את החשיבות של התקנת סורגים או מתקן בטיחות על ידי מתקין מקצועי למניעת נפילה.

במרפסת שבה מותקן מעקה בטיחות, לעולם לא מטפסים על המעקה!

לא מתקרבים למעקה שאינו גבוה מספיק, ואם יש פתחים רחבים במעקה – לא מתקרבים ולא מאפשרים לילדים קטנים להתקרב אליו. במקרה כזה חשוב להפנות מיד את תשומת לב המבוגרים לכך שהמעקה אינו בטיחותי.

סכנת נפילה!

house temp pic bg.png

גולות

גולות וצעצועים קטנים מסוכנים מאד עבור תינוקות ופעוטות. הגולות קטנות, עגולות, חלקלקות ונוצצות... הקטנטנים אוהבים להחזיק אותם ולהכניסם לפה. הבעיה היא  שאם התנוק יכניס גולה לפיו וישאף אותה לדרכי האוויר – הוא לחסום את כניסת האוויר ולגרום לכך שהתינוק לא יוכל לנשום. זהו מצב מסכן חיים באופן מיידי!

מה עושים?

התנהגות בטוחה מצילה חיים! עדיף לא להכניס גולות לבית שיש בו תינוקות או פעוטות. אם בכל זאת יש בבית, חובה להחזיק את הגולות בכלי סגור שפעוטות לא יכולים לפתוח.

אם משחקים – עושים זאת בהשגחת מבוגר, במקום שהתינוק אינו יכול להגיע אליו ותמיד אוספים את כל הגולות מיד לאחר המשחק!

מרחיקים גולות, צעצועים וחפצים קטנים מהישג ידם של תינוקות, פעוטות וילדים קטנים.

  סכנת חנק!

house temp pic bg.png

מנורה עם כבל פגום

שימו לב – כבל החשמל פגום. כבל חשמלי שיש בו קרעים, חתכים או פגמים הוא מסוכן – החלק החיצוני של הכבל הוא חומר מבודד ששומר עלינו מפני פגיעה מזרימת החשמל שבתוך הכבל.

בנוסף, הכבל ארוך. כבלים ארוכים הם מסוכנים משום שילדים קטנים יכולים למשוך את הכבל ולהגיע לשקע, לכרוך את הכבל הארוך סביב צווארם וחלילה להיחנק, תינוקות עלולים ללעוס את הכבל ולהתחשמל, או למעוד מעל הכבל ולהיחבל

מה עושים?

לא משתמשים במוצרי חשמל עם כבל פגום. גם אם השתמשנו בו עד עכשיו בלי בעיה – חשמל/התקלחות עלולים לקרות ברגע. מבקשים מההורים לדאוג להחלפת הכבל או המוצר החשמלי בכבל/מכשיר תקין.

כמו כן לא משאירים כבלים ארוכים בבית – אפשר לאסוף כבלים ארוכים בעזרת אמצעים שונים שמאפשרים איסוף בטיחותי – ומראה מסודר יותר.

 סכנת התחשמלות ודליקה!

house temp pic bg.png

צמח דקורטיבי

צמחי נוי הם תוספת יפה נפוצה בבית, אך הידעתם? יש צמחי בית שהם רעילים – גם בישראל!

צמחים רעילים עלולים להיות מסוכנים לילדים קטנים ולבעלי חיים. באופן כללי חשוב להניח צמחים מחוץ להישג ידם של ילדים קטנים, תינוקות ובעלי חיים, אך מדובר בצמחים רעילים – חובה לוודא שאין גישה לצמח עצמו (או להוציאו מהבית). סוגים שונים של צמחים רעילים עלולים לגרום להרעלה בצורות שונות, כולל: אכילת עלים או את אדמת הצמח, אכילת פרחים, שורשים או פירות, מגע בעלים או במיצים שמופרשים מהצמח או שתיית מי ההשקיה מהצלוחית שבבסיס הצמח

מה עושים?

בזיהוי צמח שעלול להיות רעיל, יש להסב את תשומת לב המבוגרים שיתכן שמדובר בצמח מסוכן ולהמליץ שיבדקו את הנושא. בינתיים, יש להרחיק את הצמח מהישג ידם של ילדים ותינוקות. מומלץ להוציא כל צמח שמתגלה כרעיל מהבית אם יש בו תינוקות וילדים קטנים.

 סכנת הרעלה!

house temp pic bg.png

וילונות ארוכים

וילונות ארוכים מסוכנים עבור תינוקות ופעוטות שעלולים לכרוך את הוילונות סביבם עד כדי חנק.

כמו כן, וילון או בד שבא במגע עם תנור חימום מסוכן מאד משום שהוא עלול לגרום לשריפה.

מה עושים?                    

התנהגות בטוחה מצילה חיים!

מגביהים את החלק התחתון של הוילון ומרחיקים אותו מהישג ידם של תינוקות ופעוטות.

מרחיקים חפצים, בדים וכל חומר דליק (שעלול לבעור) מתנורי חימום!

מוודאים שיש באזור גלאי עשן תקין ומטף אש נגיש.

 סכנת חנק! סכנת שריפה!

house temp pic bg.png

צלחות פופקורן ואגוזים

אגוזים, בוטנים, שקדים, פופקורן ומאכלים דומים מסוכנים מאד עבור תינוקות ופעוטות משום שאם התנוק ישאף אותם לדרכי האוויר – הם עלולים לחסום את כניסת האוויר ולגרום לכך שהתינוק לא יוכל לנשום. זהו מצב מסכן חיים באופן מיידי!

מה עושים?

התנהגות בטוחה מצילה חיים! מרחיקים מאכלים מסוכנים כגון אגוזים, בוטנים, שקדים, פוקפקורן וכו' שעלולים לחסום את קנה הנשימה מהישג ידם של תינוקות, פעוטות וילדים קטנים.

  סכנת חנק!

house temp pic bg.png

שקעים חשופים

שקעים חשופים בהישג ידם של תינוקות וילדים מהווים סכנה גדולה: אם הילד ינסה להכניס חפץ לתוך השקע, במיוחד חפץ מחומר שמוליך/מעביר חשמל, הדבר יכול לגרום להתחשמלות – מצב מסכן חיים!

מה עושים?

התנהגות בטוחה מצילה חיים! דואגים לכסות את כל שקעי החשמלי שאינם בשימוש במכסה פלסטיק ייעודי

 סכנת התחשמלות!

house temp pic bg.png

תנור חימום

תנורי חימום מסוגים שונים, במיוחד תנורים עם אש או גוף חימום גלוי, מסוכנים מאד עבור ילדים ותינוקות שמתקרבים אליהם או נוגעים בהם.

תנורים אלו גם עלולים לגרום לשריפה.

מה עושים?

לעולם אין להשאיר תנור חימום בחדר עם ילדים ללא השגחת מבוגר. מרחיקים חפצים, בדים וכל חומר דליק (שעלול לבעור) מהתנור. מוודאים שיש בחדר גלאי עשן תקין. כשהתנור אינו בשימוש, יש לכבות אותו ולהמשיך להשגיח שלא יתקרבו אליו עד שהצטנן לחלוטין. עדיף להשתמש באמצעי חימום שאינם מכילים אש גלויה כגון מזגן, רדיאטור, הסקה מרכזית וחימום תת-רצפתי. בשימוש בתנורי חימום אחרים יש לבחור בתנורים בטיחותיים בעלי תקן ולפעול לפי הוראת היצרן. מתקינים גלאי עשן באזור החדרים, ומחזיקים מטף לכיבוי אש במקום נגיש.

 סכנת כוויות! סכנת דליקה!

house temp pic bg.png

שרוך דקורטיבי ארוך לוילון

הידעת? שרוכים, חוטים, חבלים וכו' מסוכנים עבור תינוקות ופעוטות שעלולים לכרוך אותם סביב צווארם עד כדי חנק. זהו מצב מסכן חיים באופן מיידי!

מה עושים?

התנהגות בטוחה מצילה חיים!

התנהגות בטוחה מצילה חיים! מבקשים ממבוגר להחליף את השרוך שמחזיק את הוילון בשרוך שאינו בהישג ידם של קטנטנים.

מרחיקים שרוכים, חוטים ווילונות מהישג ידם של תינוקות ופעוטות.

           

 סכנת חנק!

house temp pic bg.png

כוס זכוכית על קצה השולחן

כלים שבירים עלולים ליפול ולהישבר תוך גרימת פציעה על ידי הקצוות השבורים וחלקיקים חדים שמכסים את האזור.

אם הכלי מכיל נוזל חם, יש גם סכנת כוויה.

מה עושים?

מניחים כלים שבירים וכוסות וכן כלים שמכילים משקאות חמים קרוב למרכז השולחן. מרחיקים כל כלי כזה מקצה השולחן תמיד ודואגים שהכלים לא יהיו בהישג ידם של תינוקות, פעוטות וילדים קטנים.

 סכנת פציעה!

house temp pic bg.png

כבלים מתחת לשטיח

אסור להניח כבלי חשמל מתחת לשטיח!

כבל החשמל מייצר חום ועלול לגרום לשריפה.

כמו כן כבל שמונח מתחת לשטיח לעתים קרובות ניזוק עקב דריכה על השטיח שמעליו, והדבר חמור יותר מכיוון שלא נראה זאת. חשיפת חוטי החשמל בעקבות פגימת הכבל מסוכנת ועלולה לגרום להתחשמלות.

מה עושים?

הנסביר להורים את הסכנה שבהנחת כבל חשמל מתחת לשטיח ונבקש מהם לבדוק דרכים אחרות להנחת כבל החשמל בצורה בטיחותית.

סכנת התחשמלות ודליקה!

back to main btn.png
bottom of page